24
november

IOMN-bijeenkomst voor schoolleiders: Aanstekelijk enthousiasme

Over haar indruk van de bijeenkomst voor schoolleiders zegt ze: “Het is leuk om te horen waar andere scholen mee bezig zijn. Bijvoorbeeld vanuit het A. Roland Holst College in Hilversum werd verteld over hun nieuwe werkwijze Quest en  de docenten van de Werkplaats in Bilthoven vertelden een interessant verhaal over hun manier van werken. Het aanstekelijk enthousiasme van de presentatoren was kenmerkend voor de bijeenkomst. Als school zijn wij relatief ver in de toepassing van ict. Ik denk dat de docenten van onze school binnen IOMN meer brengen dan halen. We vinden dat niet erg, want het is voor docenten altijd nuttig om met collega’s van andere scholen over hun werk te praten. Tijdens de bijeenkomst kon ik niet beoordelen of er daadwerkelijk sprake is van kruisbestuiving. Wellicht is die er impliciet wel, maar daar zou misschien nog duidelijker op gestuurd kunnen worden. Daarnaast is het voor docenten van onze school ook heel nuttig om op heel praktisch niveau tips uit te wisselen. Het gaat bijvoorbeeld om de vraag hoe je leerlingen activeert in de les en dan hebben docenten vooral behoefte aan concrete en praktische suggesties.” De subsidie van IOMN stopt in 2016. Heeft Schrakamp ideeën over een eventuele voortzetting? “Het is van belang dat onze docenten op de hoogte blijven van de ontwikkelingen op ict-gebied in het Nederlandse onderwijs. Deelname aan netwerken en contacten met collega’s van andere scholen zijn daartoe de geëigende middelen. Of dat in de vorm van IOMN moet, weet ik niet. Ik hoop dat er vanuit de docenten zelf initiatieven komen.”

Praktijk

Nieuws

Lees alle nieuwsberichten

Blijf op de hoogte